generální sponzor

ČEZ

sponzor

Město Praha
Městská část Praha 1
Unicredit Bank
Česká plynárenská
Smart Comp. a.s.
Ernst & Young
Euro Oil
Severočeské doly a.s.

mediální partner

Hospodářské noviny
Ekonom
Ihned.cz
Šachový týdeník
Untitled Document

výstava fotografií

Navara vs. Movsesjan – ČEZ CHESS TROPHY 2011

Výstava fotografií – Slavní šachisté v Praze

13. – 30. 6. 2011 – Malostranská beseda – Trick bar
(Praha 1, Malostranské náměstí 21, 2. patro)

První mistr světa Wilhelm Steinitz se narodil v Praze a později naším hlavním městem prošlo mnoho dalších mistrů světa, jejich vyzyvatelů a jiných legendárních šachistů. Přijďte se podívat do krásně zrekonstruované Malostranské besedy (Malostranské náměstí 21, Praha 1), kde v prvním patře v Trick baru bude vystaveno několik desítek unikátních fotografií slavných šachistů. Trick bar má otevřeno každý den od 17:00 a vstup na výstavu je zdarma. Výstava začne v sobotu 13. 6. a potrvá až do konce června.

Uvidíte fotografii mistryně světa Věry Menčíkové z paláce U Nováku z roku 1931, kdy tam probíhala šachová olympiáda. Připomenete si mistra světa Alexandra Aljechina nebo legendárního Paula Kerese, kteří hráli v Praze silné mezinárodní turnaje v časech druhé světové války. Mnoho slavných sovětských šachistů je zachyceno při zápasu Praha-Moskva z roku 1946. Budete překvapeni, že pražský sál v Lucerně dokázaly naplnit nejen slavné hudební skupiny, ale také mistr světa Michail Tal, který v ní hrál simultánku. Při Talově exhibici bylo natřískáno na všech balkónech.

Z černobílé minulosti se na výstavě přesuneme i do barevné přítomnosti. Nezapomeneme totiž ani na poslední roky, kdy Prahu navštívili třeba mistři světa Garri Kasparov, Anatolij Karpov, Boris Spasskij či Vladimir Kramnik.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb