generální sponzor

ČEZ

sponzor

Město Praha
Městská část Praha 1
Unicredit Bank
Česká plynárenská
Smart Comp. a.s.
Ernst & Young
Euro Oil
Severočeské doly a.s.

mediální partner

Hospodářské noviny
Ekonom
Ihned.cz
Šachový týdeník
Untitled Document

výstava šach. filatelie

Navara vs. Movsesjan – ČEZ CHESS TROPHY 2011

Filatelistická výstava Karla Šlechty - Slavní šachisté a diagramy na poštovních známkách

12. – 19. června 2011 – Michnův palác
(Praha 1 – Kampa, vstup Všehrdovou ulicí)

Tematickou výstavu Slavných šachistů a diagramů na poštovních známkách připravuje pro šachový festival ČEZ CHESS TROPHY 2011 filatelista Karel Šlechta.

Karel Šlechta (70 let) je jedním z nejvýznamnějších českých filatelistů. Šachové známky, razítka a pohledy sbírá od roku 1963. Známky sbíral od klukovských let, nejdříve se zaměřil na Švýcarsko, ale když se při setkání s poděbradským šachistou Milanem Seifertem na burze U Nováků dozvěděl, že existují ve filatelii šachové motivy, začal je intenzivně sbírat. Dalším významným impulsem pro něj bylo setkání s Františkem Paroulkem z Poděbrad, otcem šachové filatelie v Československu.

Šlechtova šachová sbírka obsahuje známky se šachovými motivy z nejrůznějších zemí, států a území, některé nejsou ani uznány jako samostatné státy a jsou pouze autonomními oblastmi (například Čečensko, Dagestán, Sachalin, Palestinská samospráva), nebo i téměř neobydleným územím (například ostrovy Staffa a Einhallow).

Ze sběratelského hlediska považuje Karel Šlechta za zajímavá i příležitostná razítka, vydávaná k nejrůznějším událostem ve světovém i regionálním šachu. A také speciální „R“ nálepky na doporučených dopisech. A právě příležitostné poštovní razítko a speciální „R“ nálepka budou vydány u příležitosti Šachového festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2011. První dva dny festivalu (12. a 13. června) bude přímo v Michnově paláci fungovat příležitostná poštovní přepážka, kde si můžete vaši korespondenci nechat orazítkovat příležitostným poštovním razítkem s šachovou tematikou a na doporučený dopis nechat nalepit speciální „R“ nálepku.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb