Pořádané akce

Šachový vlak 2019

Šachový vlak 2019

(říjen 2019, Praha – Karlovy Vary – Český Krumlov – Brno – Trenčín - Praha)
Šachový vlak 2019 pojede ve dnech 11. - 15. října po trase Praha - Karlovy Vary – Český Krumlov – Brno – Trenčín - Praha. Ve vlaku se v průběhu jízdy mezi jednotlivými etapovými městy bude hrát 11kolový turnaj v rapid šachu. Chcete-li se této mimořádné akce zúčastnit, neváhejte s rezervací místa (prazska.sachova@gmail.com). Počet míst ve vlaku je na rozdíl od počtu zájemců z celého světa omezen.

Místo v Šachovém vlaku stojí 4.990 Kč, místo pro nehrající doprovod stojí 3.490 Kč. Ubytování si můžete rezervovat v organizátorem předvybraných hotelích ve 3 cenových kategoriích, nebo si ho zajistit sami.

EY šachový turnaj manažerů

EY šachový turnaj manažerů

(září 2019, kavárna AdAstra, Praha)
Společenské setkání a bleskový turnaj manažerů uspořádala Pražská šachová společnost pro společnost EY (dříve Ernst & Young). Z dvaceti účastníků si nejlépe vedli náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula (vítěz) a partneři EY Petr Knap a Martin Majdloch. Čestným hostem turnaje, který se konal 18. září v pražské kavárně AdAstra, byl nejmladší český velmistr Thai Dai Van Nguyen.

Šachový festival 2019

Šachový festival 2019

Nejlepší šachista ČR David Navara vs. hráč č. 3 světového žebříčku Ding Liren a nejlepší český junior Thai Dai Van Nguyen vs. legenda světového šachu Jan Timman. Tyto zápasy na 10 partií v rapid šachu a bohatý doprovodný program nabídne letos Šachový festival 2019 konaný v honosných prostorách secesního Obecního domu v Praze ve dnech 16. – 19. června 2019.

V rámci doprovodného programu se uskuteční simultánky hlavních hostů, na které se můžete přihlásit (prazska.sachova@gmail.com), přednášky šachových velmistrů, výstava fotografií s šachovou tematikou atd.

Zápasy můžete sledovat přímo v Obecním domě, a to i s vysvětlujícími komentáři k jednotlivým partiím od zkušeného velmistra Roberta Cveka.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb