PRAŽSKÁ ŠACHOVÁ SPOLEČNOST

logo Pražská šachová společnostObčanské sdružení Pražská šachová společnost bylo založené v roce 2004 s cílem pomáhat rozvoji šachového života a šachové kultury v České republice. Uspořádalo historicky nejsilněji obsazený turnaj v naší zemi (Czech Coal Carlsbad Chess Tournament 2007) a řadu velmistrovských zápasů pro nejlepšího českého šachistu Davida Navaru. Do České republiky přivezlo bývalé mistry světa Anatolije Karpova a Borise Spasského, další legendární velmistry Andreje Lilienthala, Lajose Portische, Jana Timmana, Vlastimila Horta a Lubomíra Kaválka a také hráče současné světové špičky Alexeje Širova, Borise Gelfanda, Vladimira Akopjana, Ruslana Ponomarjova a Nigela Shorta.

Vydali jsme několik šachových knih (dva díly Šachovnice v plamenech Alexeje Širova a Deset pozoruhodných partií Borise Gelfanda) a od roku 2007 vydáváme Šachový týdeník, který je distribuován zdarma do e-mailových schránek. Pořádáme také manažerská šachová setkání a simultánky pro české topmanažery a další VIP hosty.

Podporujeme nevidomé šachisty, nejen finančně, ale i uspořádáním simultánky velmistra Navary pro zrakově postižené šachisty, nebo snahou vyvinout počítačový program pro dobré čtení šachových diagramů.

Kontaktní osoba:
Mgr. Pavel Matocha, předseda Pražské šachové společnosti
tel: +420 603 861 533
pavel.matocha@gmail.com


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb