partner

České dráhy, a.s.
Pražská šachová společnost
JLV
Era poštovní spořitelna
Master´s catering
czechtourism
Euroagentur
Pivovary Lobkowicz
Výzkumný ústav železniční, a.s.
Franck Provost
Phoenix Praha a.s.
Untitled Document

pozoruhodnosti Českého Krumlova

Šachový vlak 2013

Pozoruhodnosti Českého Krumlova

Český Krumlov již dvacetpět let patří na seznam světového dědictví UNESCO. Toto historické město, o němž se dochovaly první zmínky již ze 13. století, je oblíbeným kulturním centrem nejen díky dochovaným historickým památkám, ale také díky výhodné poloze přímo na Vltavě, jež z něj v letních měsících činí populární centrum vodáků.

Zámecké barokní divadlo - Českokrumlovské zámecké divadlo je jedním z nejstarších barokních divadel zámeckého typu dochovaných ve střední Evropě a reprezentuje nejkomplexněji dochovanou barokní divadelní scénu svého druhu na světě. V současné době je využíváno jako funkční divadelní muzeum, kde si návštěvník může prohlédnout kompletně dochovaný prostor hlediště s původními dřevěnými lavicemi, prostor orchestřiště a rovněž prostor dolní mašinérie, vybavený sadami posuvných rámů, lanovody a rumpály.

Otáčivé hlediště - Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény. Již více než půl století je významnou a ojedinělou stavbou nejen v regionálním, ale přímo ve světovém měřítku. Jevištní plocha je tvořena rozlehlým parkem, který umožňuje využívat ojedinělost nádherné scenérie zámecké zahrady či průčelí rokokového zámečku Bellaire, což dotváří jedinečnou atmosféru zde hraných představení.

Hrad a zámek Český Krumlov – Areál hradu a zámku Český Krumlov je, hned po Pražském hradě, druhým největším hradním a zámeckým komplexem v Čechách. Areál sestává z pěti nádvoří a rozlehlé zámecké zahrady, jejíž součástí jsou objekty jako jízdárna, letohrádek Bellaire, kaskádová fontána, zámecký rybník, nebo již zmíněné otáčivé hlediště. Zajímavým architektonickým počinem je i Plášťový most, vedoucí z Horního hradu na V. hradní nádvoří. Na tomto místě původně stála dřevěná lávka s padacím mostem, postupně však byla nahrazena zděnou stavbou, jíž v současné době tvoří krytá třípodlažní chodba postavena na mohutných, v patrech sklenutých, pilířích.

Doporučené restaurace

Papa's Living Restaurant
Vyhlášený krumlovský restaurant, který obdržel cenu Nejlepší česká restaurace roku 1996 a několikrát se umístil v 'top 10' mimopražských restaurací.

Latrán 13
381 01 Český Krumlov

Krčma v Šatlavské ulici
Středověká krčma přímo v centru Českého Krumlova nabízející dobové hostiny a pro zpestření i občasná vystoupení šermířských skupin.

Horní č. p. 157
381 01 Český Krumlov

Zajímavé kulturní akce

V Českém Krumlově se 11. a 12. řijna koná 11. ročník Krumlovského vodáckého maratonu, žádné další mimořádné akce se však nekonají (nebo zatím na toto období není zvěřejněn program).

Otáčivé hlediště

Panorama

Zámek nad řekou


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb