sponzor

J&T Banka

mediální partner

Hospodářské noviny
Šachový týdeník
Untitled Document

tiskové zprávy

Česko-slovenský šachový zápas manažerů

Česko-slovenský šachový zápas manažerů – J&T Banka Chess Match 2012 vyhrála Česká republika 4:0

Již šestý ročník Česko-slovenského šachového zápasu manažerů se uskutečnil v sobotu 10. 11. 2012 v Bratislavě v hotelu Kempinski River Park. Týmy českých a slovenských manažerů hrály zápas v rapid šachu, celkem čtyři kola na 17 šachovnicích. Na prvních šachovnicích vedli týmy legendární velmistři Vlastimil Hort a Ján Plachetka, na dalších již bojovali páni ředitelé.
Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2012 vyhrála Česká republika ve všech čtyřech kolech, postupně 12:5, 10:7, 10:7, 9,5:7,5. Celkově tedy 4:0 při skóre 41,5:26,5.
Zápas organizovalo občanské sdružení Pražská šachová společnost, které pořádá šachové zápasy, turnaje a simultánky a vydává šachovou literaturu a Šachový týdeník. Více informací o Pražské šachové společnosti a o minulých ročnících Česko-slovenského šachového zápasu manažerů najdete na webu www.praguechess.cz. Sponzorem zápasu byla J&T Banka, mediálním partnerem Hospodářské noviny.
Zápasu předcházela v pátek večer alternativní simultánka velmistrů Vlastimila Horta a Jána Plachetky proti 30 soupeřům. Velmistři zvítězili 24:6, když porazit je dokázali pouze ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Roman Prymula a ředitel Tesco Copiers Ján Helbich. Remízu vybojovali ředitel Dopravních staveb Brno Vlastimil Chládek, ředitel útvaru centrální controlling ČEZ Jan Klaus, jednatel Kontax Petr Juchelka, ředitel útvaru asset management - výroba ČEZ Jiří Pačovský, prorektor Vysoké školy finanční a správní Petr Budinský, ředitel stavební firmy Kijac Miroslav Kijac, zástupce ředitele Slovenské bankovní asociace Vladimír Hrtko a ředitel Gitus František Jablonický.
Šachového manažerského víkendu v bratislavském hotelu Kempinski River Park se zúčastnilo celkem 45 manažerů. Mezi nimi byli dále například Luboslav Belko (generální ředitel SOAS), Roman Cerulík (generální ředitel K CERO), Tomáš Habiňák (jednatel CORA GEO), Martin Pecina (generální ředitel Vítkovice Power Engineering) či Vratislav Svoboda (obchodní ředitel J&T Asset Management). Posledně jmenovaný dosáhl stoprocentního výsledku, když vyhrál všechny čtyři své partie.

Tisková zpráva v pdf

Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb