generální sponzor

Vršanská uhelná

partner

Lázně Poděbrady
Hotel Zámeček
Sklárny Crystal Bohemia
Lama energy a.s.
Untitled Document

hosté

Sněženky a Machři – Vršanská uhelná chess match 2013

Hosté

Několik čestných hostů již potvrdilo svoji účast na Sněženkách a Machrech 2013. V poděbradském hotelu Zámeček se budete moci potkat také s těmito velmistry:

Pal Benko
Maďarsko-americký šachista Pal Benko patřil mezi několik málo přátel legendárního Bobbyho Fischera a právě o něm bude vyprávět při své přednášce v Poděbradech (středa 4. 12. od 15.00).
Pal Benko (85 let) osmkrát vyhrál mistrovství USA, dvakrát se účastnil turnaje kandidátů mistrovství světa (1959 a 1962). Je také uznávaným skladatelem šachových problémů a studií.

Genna Sosonko
Rusko-holandský šachista Genna Sosonko je autorem několika knih portrétů šachových velikánů minulosti a je považován za nejlepšího spisovatele žánru biografie šachových mistrů.
Česky vyšly jeho knihy Znal jsem Capablanku, Nejen o Salo Flohrovi a Tal a další eseje. Všechny si je v hotelu Zámeček během zápasu Sněženky a Machři budete moci koupit a nechat od velmistra Sosonka podepsat.

Jan Smejkal
Trojnásobný přeborník Československa Jan Smejkal patří společně s Vlastimilem Hortem a Lubomírem Kaválkem ke zlaté generaci českých šachistů, která v roce 1982 získala na šachové olympiádě v Luzernu stříbrné medaile.

David Navara
Dlouhodobě nejlepší šachista České republiky, letos vyhrál společně s týmem z Nového Boru Evropský klubový pohár (obdoba fotbalové ligy mistrů).

Robert Cvek
Člen širšího kádru české reprezentace, účastník několika šachových olympiád, letos vyhrál společně s týmem z Nového Boru Evropský klubový pohár (obdoba fotbalové ligy mistrů).

Radoslaw Wojtaszek
Nejlepší polský šachista, letos vyhrál společně s týmem z Nového Boru Evropský klubový pohár (obdoba fotbalové ligy mistrů).


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb