Připravujeme

Kniha o mistru Hromádkovi

Kniha o mistru Hromádkovi

Šachový mistr a armádní důstojník Karel Hromádka (* 23. dubna 1887) získal mezinárodní mitrovský titul na turnaji v polském Vilnu v roce 1912. Jako kapitán 1. pluku Československých legií v Rusku se zúčastnil 1. světové války, důstojníkem Čs. legií byl jmenován za statečnost během bitvy u Zborova. Po návratu do vlasti zůstal v armádě a během volného času se účastnil místních i mezinárodních šachových turnajů (přeborník Prahy 1921 a 1926, vítěz turnaje Evony 1927, Kautského memoriálu 1927 a národního mistrovského turnaje v Poděbradech 1936, armádní přeborník 1931, 1933 a 1937), reprezentoval republiku na mezinárodních turnajích a šachových olympiádách v Paříži 1924, Londýně 1927 a Mnichově 1936.
Kniha bude druhým titulem série Legendy českého šachu. Prvním titulem této série je monografie Karel Opočenský - První český šachový profesionál, jejímiž autory jsou Vlastimil Hort, Vítězslav Houška, Lubomír Kaválek a Pavel Matocha.

Bankovní šachový festival

Bankovní šachový festival

Otevřený mezinárodní šachový turnaj v nejkrásnějších prostorách Prahy, konaný pod záštitou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, se bude hrát od 28. 11. do 3. 12. v luxusních sálech České národní banky a historických saloncích CERGE-EI. Přednostní právo účasti mají zaměstnanci a bývalí pracovníci bank, pojišťoven, investičních fondů a dalších finančních institucí. Ostatní šachisté se mohou hlásit od 1. září. Hrát se bude bleskový turnaj, turnaj v rapid šachu a turnaj ve Fischerových šachách, doprovodným program budou slavnostní otevření, vernisáž výstavy Šachy a šachisté na bankovkách a mincích celého světa a simultánky velmistrů.
Mezi pozvanými hosty festivalu jsou i bývalý mistr světa Anatolij Karpov, legenda českého šachu Vlastimil Hort, nejlepší český šachista David Navara, juniorský přeborník USA a profesor ekonomice z Yale University John Geanakoplos či bývalý prezident velmistrovské asociace GMA a spoluzakladatel asociace pro mezibankovní platby SWIFT Bessel Kok.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb