Obrovská skulptura Šachového Turka od sochaře Makovského otevírá poslední patro nového hotelu v Blansku. V srdci Moravského Krasu vdechl Vlastimil Chládek nový život do léta chátrající zámecké Sýpky a velmistr Sergej Movsesjan zahájil provoz nového hotelu simultánkou.
Pivnice v podzemí, restaurace s vyhlášeným kuchařem v přízemí, sál s barem v prvním patře a devět rozlehlých pokojů ve třetím a čtvrtém podlaží. To je nový hotel Sýpka (viz www.sypkablansko.cz). Pro šachisty je designováno čtvrté patro a to nejen již zmíněným novým ztvárněním slavného Kempelenova šachového Turka. Celá chodba je vyzdobena portréty slavných šachových velmistrů, se kterým majitel hotelu hrál v simultánkách. Mezi autory ilustrací je i výtvarník Milan Knižák.
Poslední červnovou sobotu kroužil sálem v prvním patře velmistr Sergej Movsesjan, když čelil 27 českým (a moravským) pánům (a paním), kamarádům Vlastíka Chládka. Mezi nimi byli například architekt Martin Habina (má na svědomí projekt rekonstrukce Sýpky), Ivo Moll (vydavatel knihy Vlastimila Chládka Poděkování andělům), Václav Klaus Jr. (stejně jako majitel Sýpky dělí svoji vášeň mezi šachy, cyklistiku a lyže) či hodně šachistů z šachového klubu Garde Lipovec. Velmistr Movsesjan vyhrál 22,5 – 4,5, když jeho skalp získali Roman Flašar a Petr Komprda (tucet partií ze simultánky je zásluhou šachového historika Jana Kalendovského k přehrání zde).
Velmistr Sergej Movsesjan odehrál simultánku ve vražedném vedru v poklidném tempu a zkušeně vyhrál 22,5 – 4,5.
Velká skulptura na motivy Kempelenova šachového Turka od sochaře Makovského zdobí schodiště ve čtvrtém patře blanenského hotelu Sýpka.
Velká skulptura na motivy Kempelenova šachového Turka od sochaře Makovského zdobí schodiště ve čtvrtém patře blanenského hotelu Sýpka.
Simultánka pod klenutými stropy v prvním patře zahájila provoz hotelu Sýpka v Blansku.
Hoteliér Jaroslav Svoboda a ředitel gymnázia PORG Václav Klaus proti členovi týmu mistrů světa neuspěli, byť druhý jmenovaný měl perspektivní pozici, ale velmistr počítá na šachovnici lépe než matikář.
Napsat komentář