Větší drama si už nepředstavíte. Pátý hrací den začal skvěle pro Davida Kaňovského, který vyhrál v desátém kole, čímž se odpoutal od ostatních adeptů na první místo a dvě kola před koncem měl náskok celého bodu na trojici velmistrů. Jenže…
Jenže nechval dne před večerem, jak říkala teta Kateřina v Saturninovi. David Kaňovský v jedenáctém i dvanáctém kole kapituloval a nedostal se ani ne bednu. Na ní se nakonec seřadili velmistři: bronzový Vlastimil Hort (vítěz Šachového vlaku 2013), stříbrný Martin Petr (vítěz Šachového vlaku 2012) a zlatý Ian Rogers.
Po dramatickém průběhu plném zvratů tak v Šachovém vlaku vyhrál australský velmistr Ian Rogers, který při vyhlašování vítězů řekl, že své vítězství by chtěl věnovat zesnulému Břetislavu Modrovi, jenž ho na jízdu Šachovým vlakem opakovaně lákal.
Nejlepšího výsledku mezi ženami dosáhla Kristýna Havlíková a mezi týmy jednoznačně vládl Fifty Moves. Kompletní výsledky najdete zde.
Ve Vládním salónku Hlavního nádraží v Praze předal ceny vítězům náměstek generálního ředitele Českých drah Pavel Krtek. Nadšeným účastníkům náměstek Krtek řekl, že Šachový vlak pojede i příští rok a že si ve svých diářích již nyní mohou rezervovat termín 9. – 13. října 2015 pro cestu Praha – Drážďany – Vratislav – Bratislava – Vídeň – Praha.
Fotogalerii Šachového vlaku najdete zde.
Šachový vlak se z Krakova vrací zpět do Prahy. Zleva: Sven Roemling, Jan Lamser, Michal Špaček a Holger Ohst.
Tady se pod dohledem kamer České televize lámal chleba, respektive dosud vedoucí David Kaňovský (vpravo).
Legendě českého šachu Vlastimilu Hortovi předává náměstek generálního ředitele Českých drah Pavel Krtek skleněnou karafu ve tvaru šachového krále.
Fanfáry vítězům. Zleva: Bronzový GM Vlastimil Hort, předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha, GM Ian Rogers, GM Martin Petr a náměstek generálního ředitele Českých drah Pavel Krtek.
Minimálně do 13. října 2015 bude nejlepším šachistou na kolejích – australský velmistr Ian Rogers.
Napsat komentář