Vídeň stále dýchá atmosféru bývalého rakousko-uherského mocnářství. Před sto lety tu pořádal George Marco šachové turnaje hvězd tehdejšího šachového nebe a Habsburkové odtud vládli velké části Evropy. Před dvěma sty lety udivoval císařský dvůr Marie Teresie na zámku Schönbrunn baron von Kempelen s šachovým automatem – Turkem. Letos bude Vídeň první zastávkou Šachového vlaku.
Šachový vlak pojede z Prahy do Vídně (10. 10. 2014) a dále do Budapešti (11. 10. 2014), Trenčína (12. 10. 2014), Krakova (13. 10. 2014) a zpět do Prahy (14. 10. 2014). Do konce měsíce najdete na tomto místě informace, jak se můžete přihlásit a vypravit se Šachovým vlakem na krásnou cestu.Dopoledne v průběhu jízdy vlaku si můžete zahrát šachový turnaj, v poledne se naobědvat v jídelním voze a popovídat si s velmistry a dalšími spolucestujícími a odpoledne či večer si prohlédnout etapová města.
Ve Vídni můžeme doporučit kavárny s výborným sachrem a šachovou historií (například Cafe Central, kterou navštěvoval i Richard Réti), katedrálu sv. Štěpána a blízkou vyhlášenou restauraci Figlmüller s telecím řízkem velikosti pizzy, nebo Schönbrunnský palác se vzpomínkou na první šachový automat.V Budapešti se chystáme na šachovou partičku do lázní Szechenyi a na perkelt. V Trenčína láká mohutný starobylý hrad a v Krakově budeme zvědaví, zda po parcích a náměstích jsou ještě instalované obří šachové figury, jako byly před třemi lety při prvním ročníku Šachového vlaku.
A nezapomeňte na tento výlet pozvat i vaši manželku, které šachy nic neříkají a na šachové turnaje již má alergii. V Šachovém vlaku bude nadšená – zatímco vy budete hrát turnaj, ona si bude v pohodlí cestovat první třídou a potom si společně prohlédnete hezké město, dáte si dobrou večeři a přespíte v příjemném hotelu. Šachový vlak je vskutku jediným šachovým turnajem, kterého se ráda zúčastní i vaše manželka.
Napsat komentář