Šest profesionálních televizních a rozhlasových reportáží o Šachovém vlaku odvysílaly Česká televize, TV Barrandov, iSport.cz a Český rozhlas. Všechny si můžete přehrát v jejich internetových archivech, linky na ně jsou níže v tomto článku.
Fakt, že Šachový vlak je unikátní a atraktivní projekt, jak spojit královskou hru s cestováním, dokumentuje i velký mediální ohlas letošního ročníku. Mnoho desítek článků a fotografií o Šachovém vlaku 2014 můžete najít nejen v šachových, ale i v mainstreamových médiích. Jsou nejen v českém jazyce, ale i anglicky, německy, rusky či španělsky. A to nepočítáme blogy a facebookové posty účastníků, těch je – k našemu potěšení – nepočítaně.
Štáb České televize natáčel nejen při odjezdu v pátek 10. října, ale jel s účastníky Šachového vlaku při závěrečné etapě celého turnaje 14. října. Dvě výborně připravené televizní reportáže najdete zde:
Česká televize – 10. 10. 2014
Česká televize – 14. 10. 2014
Štáb TV Barrandov cestoval Šachovým vlakem první den a hned ten den tu reportáž televize Barrandov odvysílala v Našich zprávách (reportáž z Šachového vlaku začíná v čase 8:30):
TV Barrandov – 10. 10. 2014
Reportér České rozhlasu cestoval Šachovým vlakem z Prahy do Vídně a dvě krásné rozhlasové reportáže si můžete poslechnout jak v archívu Radiožurnálu, tak v archívu ČR-2 (tam začíná v čase 26:30):
Radiožurnál – 11. 10. 2014
Český rozhlas – Dvojka – 14. 10. 2014
Videoreportáž z Šachového vlaku připravil i iSport.cz, můžete si ji prohlédnout zde:
iSport.cz – 10. 10. 2014
Jestli vás reportáže nalákaly, rezervujte si čas od pátku 9. do úterý 13. října 2015. Příští rok pojede Šachový vlak po trase Praha – Drážďany – Vratislav – Bratislava – Vídeň – Praha.
Napsat komentář