Páteční sněhovou vánici vystřídalo azuro, a tak Šachový vlak přivítaly přímo pohádkové Alpy. Ostře řezané zasněžené vrcholky pod modrou oblohou. Mnoho z šachistů proto vyrazilo hned po příjezdu lanovkou z centra Innsbrucku na Hafelekarspitze (2334 m.n.m.). Někteří v lakýrkách, jeden dokonce v sandálech a všichni nakonec po kolena ve sněhu.
Středověký Regensburg s úchvatnou gotickou katedrálou se smějícím se andělem, nejstarším kamenným mostem na sever od Alp a útulnou hospůdkou s vyhlášenými grilovanými klobáskami (párky jsou vynálezem z Regensburgu), vystřídalo horské baroko Tyrolska. V neděli pak čekala Šachový vlak nejkrásnější etapa v jeho zatím tříleté historii – průjezd z Innsbrucku do Salzburgu přes Zell am See.
V prních sedmi kolech šachového turnaje, hraného při jízdě vlakem mezi jednotlivými etapovými městy, kraloval Pavel Benčo. Se 6,5 body suverénně vede, když tři jeho pronásledovatelé (velmistři Vlastimil Hort a Ján Plachetka a Alex Cherniack) mají o celý bod méně. Do konce turnaje ale zbývají ještě čtyři kola, a tak do bojů o medaile může promluvit minimálně 22 dalších hráčů, kteří nasbírali 5 či 4,5 bodu.
Proslavená hospůdka s grilovanými klobáskami u kamenného mostu v Regensburgu. Generální ředitel společnosti Cisco v České republice (uprostřed) se svým otcem Josefem a předsedou Pražské šachové společnosti Pavlem Matochou.
Na prvním stole ve voze Steinitz hraje Pavel Benčo (vpravo), který v sedmi kolech nasbíral 6,5 bodu.
V turnaji hrál i člen představenstva ČSOB Jan Lamser.
Skupinka účastníků Šachového vlaku na vrcholku Hafelekarspitze.
Více ve fotogalerii
Napsat komentář