Hlavním tématem Šachového týdeníku č. 19, který právě vychází, jsou krajské přebory družstev uplynulé sezóny. V článku autora Michala Hniličky nechybí seznam všech vítězů a nových účastníků 2. ligy, zajímavé postřehy a hodnocení od přímých účastníků soutěží.
Představuje nejúspěšnějšího jednotlivce krajských přeborů a vítěze soutěže „PERFECT GAME“ Jaroslava Šmída (na fotografii), který v dresu vítězného družstva Královéhradeckého kraje ŠK Lípa A uhrál 10 bodů z 10 partií. Splnil tím podmínky pro získání finanční prémii ve výši 20.000 Kč věnovanou vítězi soutěže mecenášem Vlastimilem Chládkem. Jaroslav Šmíd čtenářům Šachového týdeníku také dvě ze svých partií okomentoval.
V článku věnovaném Mistrovství Evropy mužů se podělí o zážitky z místa konání spolupracovník Šachového týdeníku Petr Boleslav; článek je doplněn krátkými kombinačními ukázkami z partií účastníků. Pod názvem „Kulinářské zážitky aneb gastroturistika na kolejích“ nabízí Šachový týdeník účastníkům Šachového vlaku nejlepší restaurace v jednotlivých etapových městech. Dozvíte se také, který muzikál dobývá Austrálii, kdo vyhrál Grand-Prix žen v Ženevě a Drvotův memoriál v Teplicích. A nechybí ani spousta dalšího zajímavého čtení.
Napsat komentář