Pořádané akce

Šachový vlak 2015

Šachový vlak 2015

(říjen 2015, Praha - Drážďany - Vratislav - Bratislava - Vídeň - Praha)
Pojeďte na krásný výlet Šachovým vlakem 2015 a zahrajte si 11kolový turnaj v rapid šachu ve vlaku. Vlak pojede ve dnech 9. - 13. řijna po trase Praha - Drážďany - Vratislav - Bratislava - Vídeň - Praha. Cena je 4.490 Kč (pro spolucestující doprovod, které nehrají v turnaji je 2.990 Kč). Přihlásit se můžete již nyní.

PŘIHLAŠTE SE NA CESTU ŠACHOVÝM VLAKEM

Šachy v balonu

Šachy v balonu

(září 2015, Praha)
Unikátní velmistrovský šachový zápas v horkovzdušném balonu odehrají v sobotu 12. září velmistři Martin Petr a Petr Neuman. Zápas je součástí fiesty k 50 letům Balonklubu Praha a pořádá ho Pražská šachová společnost.

ČEZ Chess Trophy 2015

ČEZ Chess Trophy 2015

(červen 2015, Michnův palác, Praha)
Sedmý nejlepší šachista světa, filipínsko-americký velmistr Wesley So bude hlavním hostem festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2015. V Praze odehraje od 13. do 16. 6. zápas na 4 vážné partie s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou. Součástí festivalu bude i simultánka Wesley So (12. 6.), přednášky zkušených velmistrů, výstava šachových figur a křest knihy Davida Navary Můj šachový svět.

Putovní výstava šachového humoru Miroslava Bartáka

Putovní výstava šachového humoru Miroslava Bartáka

(duben až červen 2015, vlaková nádraží)
Jeden z nejlepších českých kreslířů humoru beze slov, Miroslav Barták, je autorem plakátů pro Šachový vlak 2015 a dalších několika desítek kreslených vtipů s šachovou tematikou. Jejich výběr byl vystaven postupně na několika českých nádražích. Po vernisáži v Praze na Masaryčce, jejíž součástí byla i simultánka velmistra Martina Petra, putovala přes Plzeň, Ústí nad Labem a Pardubice zase zpět do Prahy.

Soutěž šachy v umění

Soutěž šachy v umění

(únor až červen 2015, web praguechess.cz)
Druhého ročníku soutěže Šachy v umění se opět účastnilo několik desítek soutěžících, kteří se každý týden snažili poznat, z jakého díla je vybraná ukázka. Každá ukázka měla šachovou tematiku a byla z beletrie, poezie, výtvarného umění či filmu. V soutěži vyhrál Pavel Holásek před Josefem Peterkou a Rostislavem Rotreklem. Ceny pro celkové výherce věnoval Antikvariát Dana Kůrovce (poukázky na nákup knih) a pro vylosované v jednotlivých kolech nakladatelství Paseka, Host, Lika klub a Olympia.

Síť šachových kaváren a hospod

Síť šachových kaváren a hospod

(leden 2015 a dále, Česká republika)
Dlouhodobý projekt "Tady se hrají šachy" rozvíjí šachově přátelská prostředí v pohostinských zařízeních. Iniciuje a propaguje síť kaváren, čajoven, vináren, hospod a dalších občerstvoven, kde vám kromě nápojů naservírují i šachovou soupravu. V síti je již více než padesát podniků, jejich seznam a mapu můžete najít na webu chess-cafe.cz. Projekt má i svůj velmi aktivní facebookový profil.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb