Pořádané akce

Šachový vlak 2014

Šachový vlak 2014

(říjen 2014, Praha - Vídeň - Budapešť - Trenčín - Krakov - Praha)
Další ročník turnaje ve vlaku a výletu po krásných městech střední Evropy připravují Pražská šachová společnost a České dráhy. Šachový vlak 2014 pojede po trase Praha – Vídeň (Rakousko) – Budapešť (Maďarsko) - Trenčín (Slovensko) – Krakov (Polsko) – Praha ve dnech 10. – 14. října 2014.

Opět od pátku do úterý si budete moci zahrát 12-ti kolový pětidenní rapid turnaj v salónních vozech speciální vlakové soupravy a prohlédnout si pět krásných měst.

EY ŠACHOVÝ TURNAJ MANAŽERŮ

EY ŠACHOVÝ TURNAJ MANAŽERŮ

(září 2014, Florentinum, Praha)
Poradenská společnost EY uspořádala ve spolupráci s Pražskou šachovou společností již 4. ročník manažerského turnaje v bleskovém šachu. Letos šestnáctce pozvaných účastníků vládl železnou rukou Igor Němec. Bývalý ministr a dnešní předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů vyhrál stylem start cíl, když získal 7,5 bodů z devíti partií. Na druhém místě skončil bývalý člen představenstva ČSOB a prezident Šachového svazu ČR Jan Lamser a třetí místo vybojoval partner EY Petr Knap.

ČEZ CHESS TROPHY 2014

ČEZ CHESS TROPHY 2014

(červen 2014, Michnův palác, Praha)
Třetí nejlepší šachista světa k 1. 1. 2014 a nejlepší šachista USA, velmistr Hikaru Nakamura byl hlavním hostem festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2014. V Praze vyhrál zápas nad nejlepším českým šachistou Davidem Navarou, když ve 4 vážných partiích zvítězil se skóre 3,5:0,5. Součástí festivalu byly i simultánka Hikaru Nakamury proti 30 soupeřům, přednášky zkušených velmistrů, kvíz legendy českého šachu Vlastimila Horta a křest knihy Černobílá cesta.

Turnaj VŠFS 2014

Turnaj VŠFS 2014

(duben 2014, Vysoká škola finanční a správní, Praha)

Již čtvrtý ročník přeboru družstev středních škol v rapid šachu na Vysoké škole finanční a správní v Praze proběhl ve čtvrtek 3. dubna 2014. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem rapid šach. Každá škola mohla do tohoto turnaje přihlásit maximálně dvě čtyřčlenná družstva. Turnaj se setkal s velkým ohlasem, zúčastnilo se ho celkem 27 družstev, z nichž se nejlépe umístilo Gymnasium Kladno, další dvě příčky obsadili studenti z Gymnázia Kroměříž a brněnského Gymnázia kpt. Jaroše.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb