Untitled Document

Turnaj VŠFS 2011

Turnaj VŠFS 2013

Turnaj VŠFS 2011: Severní Morava kralovala

Šachový turnaj pro střední školy, pořádaný Vysokou školou finanční a správní (VŠFS) pod záštitou starosty Prahy 10 Milana Richtera, vyhrály přesvědčivě družstva ze severní Moravy. V sedmikolovém rapidu čtyřčlenných týmů vyhrálo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek, před Čtyřletým a osmiletým gymnáziem Frýdek-Místek. Bronzové skončilo gymnázium J. Kainara z Hlučína. Vítězné družstvo získalo čtyři minipočítače - netbooky. Turnaj, ve kterém hrálo celkem šestnáct družstev, byl velmi silně obsazen. Mezi účastníky byl i mistr Evropské unie Tadeáš Kriebel (ELO 2316) či dorostenecký mistr ČR Jaroslav Bureš (ELO 2376). Celkem osm středoškoláků mělo rating nad 2100. Individuálními vítězi na jednotlivých šachovnicích ale překvapivě nebyli ratingově nejsilnější hráči. Tadeáš Kriebel uhrál na první šachovnici 5,5 bodu a Jaroslav Bureš dokonce jen 3,5. První šachovnici totiž kraloval Jiří Kočiščák (2289), který uhrál 7 bodů! Se stoprocentním bodovým ziskem se mohou pochlubit také vítězové na třetí a čtvrté šachovnici: Matěj Konstacký (2122) a Tomáš Bujnošek (1943). Na druhé šachovnici vyhrál Jakub Rabatin (2132) se 6 body ze 7. Všichni vítězové jednotlivých šachovnici jsou z Frýdku-Místku. Prorektor VŠFS Petr Budinský na závěr turnaje poděkoval účastníkům za nelítostné a férové souboje, poděkoval sponzorům – firmě czc.cz a městské části Praha 10 – a přislíbil, že jde o začátek nové tradice a že přebory družstev středních školy bude VŠFS pořádat každoročně.