generální sponzor

Czechcoal

partner

Hotel Cristal Palace

sponzor

Abas
S. & W. Automobily s.r.o.

mediální partner

Chebský deník
Mariánskolázeňské listy
Šachový týdeník
Novoborský šachový server
ŠSČR
Untitled Document

tiskové zprávy

Sněženky a machři – Czech Coal Chess Match 2011

5. kolo - Machři v naději

Po volném dnu zahájily bílými figurami Sněženky, ale přes několik slibných pozic nedokázaly vytěžit víc než tři remízy, když tlak zkušených velmistrů opět neudržela česká reprezentantka Eva Kulovaná. Boris Gulko hrál proti Tanie Sachdev aktivně a snažil se černými získat výhodu. Sachdev však našla správný plán spojený s útokem na královském křídle. S blížící se časovoou tísní se však smířila s remízou ve vyhrané, ale velmi složité pozici.

Rafael Vaganjan hrál ve Francouzské obraně rovněž na výhru: obětoval hned dva pěšce a měl za ně nebezpečnou iniciativu. Maria Muzyčuková ale odvedla svého krále do bezpečí, a tak i tato partie však skončila smírně.

Partie Natálie Pogoninové s Robertem Hübnerem byla po celou dobu v rovnováze. Přestože bílá v jednu chvíli zahrála pochybný tah (29. Jd5), koncovka jezdce proti střelci byla remízová.

Eva Kulovaná stála v partii s Vlastimilem Hortem lépe, nadějne zaútočila na černého krále, ale nepostupovala dostatečně razantně, chybovala tahem 23.dxc6 (lépe bylo 23.Dc5 či 23.Jd4) a dostala se do prohrané pozice.

Partie k přehrání zde.

Výsledky:
Sachdev-Gulko 0,5:0,5
Muzyčuková – Vaganjan 0,5:0,5
Pogoninová – Hübner 0,5:0,5
Kulovaná – Hort 0:1

Sněženky – Machři 8:12

Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb