generální sponzor

Czechcoal

partner

Hotel Cristal Palace

sponzor

Abas
S. & W. Automobily s.r.o.

mediální partner

Chebský deník
Mariánskolázeňské listy
Šachový týdeník
Novoborský šachový server
ŠSČR
Untitled Document

tiskové zprávy

Sněženky a machři – Czech Coal Chess Match 2011

3. kolo - Rychlá výhra Vaganjana

Úvodní slova kapitána Sněženek IM Michala Konopky, který se po dni pauzy vrátil do komentátorského křesla, nebyla z pohledu jeho týmu nijak povzbudivá. „Ze zahájení nevyšly Sněženky černými figurami zrovna nejlépe,“ nastínil Michal Konopka situaci a konkrétně určil nesplněný úkol: „S Taniou Sachdev jsme se před partií s Vlastimilem Hortem dohodly, že bude hrát rychle, aby soupeře dostala pod časový tlak. Jak ale vidíme, nedaří se.“

Až nečekaně rychlá rána přišla od Rafaela Vaganjana. Jeho blesku rychlý a účinný útok na královském křídle slavil úspěch. „To by bylo proti přírodě, kdyby černá pozici udržela. Bílé figury spolupracují a myslím, že je o osudu partie rozhodnuto,“ komentoval závěr Michal Konopka a potvrzení dostal i od velmistra Sergeje Movsesjana, který dnes dorazil do Mariánských Lázní. Výhrou nad Natálií Pogoninou dostal Vaganjan Machry ve třetím kole do vedení 1:0.

„Není vidět, kde by mohly Sněženky kontrovat,“ hodnotil pozice ve zbylých třech partiích Michal Konopka. Před začínající časovou kontrolou se do vážných problémů dostala Eva Kulovaná, jejíž soupeř Boris Gulko získal technicky vyhranou pozici a zvýšil stav na 2:0. Delší bitvy se odehrály mezi dvojící Vlastimil Hort - Tania Sachdev a Robert Hübner – Maria Muzyčuk, ale na dvoubodovém náskoku se již nic díky remízám nezměnilo.

Výsledky 3. kola:
Hübner - Muzyčuk 1/2
Gulko - Kulovaná 1-0
Vaganjan-Pogonina 1-0
Hort - Sachdev 1/2

Stav zápasu: Sněženky vs Machři 4,5:7,5
Tabulky a výsledky

Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb