generální sponzor

Czechcoal

partner

Hotel Cristal Palace

sponzor

Abas
S. & W. Automobily s.r.o.

mediální partner

Chebský deník
Mariánskolázeňské listy
Šachový týdeník
Novoborský šachový server
ŠSČR
Untitled Document

tiskové zprávy

Sněženky a machři – Czech Coal Chess Match 2011

2. kolo - Machři krok vpřed

Sněženky osměleny solidním výkonem v prvním kole zasedly za partie druhého dějství s odhodláním zužitkovat výhodu bílých figur. Po zahajovacích tazích vznikly poměrně vyrovnané pozice, které skýtaly oběma stranám aktivní možnosti. V nedělním kole zažili diváci v roli komentátora českou šachovou jedničku velmistra Davida Navaru, který se nejdříve podělil o dojmy ze své sobotní extraligové partie a po té začal věnovat jednotlivým partiím zápasu.

„Splnila jsem pokyn našeho kapitána,“ sdělila po příchodu do komentátorské místnosti Eva Kulovaná, která po sedmnácti tazích nabídla Rafaelovi Vaganjanovi remízu. Arménský velmistr neměl nic proti. Všechny náboje během sedmatřiceti tahů vypotřebovala dvojice Boris Gulko – Natalia Pogonina a pouze posunuly nerozhodný stav na 1:1.

Zbylé dvě partie se přehouply přes časové kontroly ve čtyřicátém tahu. Robert Hübner postupně přebral iniciativu na královském křídle a rostoucí šance na výhru zkušeně přetavil v celý bod. Těžkou obranou techniku byl donucen předvádět velmistr Vlastimil Hort v partii s Marii Muzyčuk. Koncovky nestejných střelců se vyznačují velkou mírou remízových zakončení, ale kapitán Machrů měl na své straně handicap v podobě dvou pěšců méně. Přesto po pěti hodinách udržel Hübnerem nabytý náskok a stanovil celkové skóre druhého kola na 2,5:1,5 z pohledu Machrů.

Výsledky 2. kola:
Sachdev - Hübner 0-1
Pogonina - Gulko 1/2
Kulovaná - Vaganjan 1/2
Muzyčuk - Hort 1/2

Stav zápasu: Sněženky vs Machři 3,5:4,5
Tabulky a výsledky

Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb